چهارشنبه , 17 خرداد 1402 - 10:45 قبل از ظهر

معایب سبوس برنج برای تغذیه دام

مضرات و معایب استفاده بیش از حد از سبوس برنج برای دام

از مضرات و معایب استفاده زیاد از سبوس برنج برای خوراک دام, عوارضی همچون اسهال در گله دامی و گرفتگی روده و سوزش روده را در پی دارد.

همانطور که استفاده نکردن از سبوس برنج در جیره غذایی دام برای حفظ سیستم گوارشی خوب نیست, استفاده بیش از حد از سبوس برنج هم در دراز مدت عوارضی برای گله دام در پی دارد.

اگر سبوس برنج را به اندازه در جیره غذایی دام استفاده کنید از تمامی خواص درمانی آن بهره مند می شوید زیرا سبوس برنج از منابع غنی از مواد مغذی ضروری برای بدن می باشد. این مواد مغذی شامل ویتامین هایی از جمله B و E و مواد معدنی نظیر منگنز, فلوراید و آهن می باشد.

فراوانی ویتامین گروه B از دلایل استفاده سبوس برنج برای خوراک دام می باشد. زیرا وجود این ویتامین ها در جیره غذایی از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری می کند و باعث تامین انرژی روزانه مورد نیاز دام می شود.

معایب سبوس برنج برای دام

آیا سبوس برنج برای دام مفید است یا فقط معایب در پیش دارد؟

سبوس برنج در صورتی برای خوراک دام مفید می باشد که به اندازه و به مقدار مشخص شده توسط جیره نویس مصرف شود. زیاده روی و استفاده و مصرف زیاد سبوس برنج برای دام سبب بروز مشکلاتی در دستگاه گوارش دام می شود.

فیبر موجود در سبوس برنج بالا می باشد که استفاده درست و به اندازه از آن سبب جلوگیری از مشکلات گوارشی و یبوست در دام می شود.

در صورت مشاهده مشکلات گوارشی و اسهال در گله دام, پیش از استفاده از سبوس برنج برای خوراک دام حتما با دکتر دامپزشک مشورت کنید و بعد از سبوس برنج در خوراک استفاده کنید.

 

خرید و خواص سبوس برنج برای تغذیه دام

خرید سبوس برنج برای دام از مجموعه تنکا دشت شمال بسیار ساده بوده و از روش اینترنتی یا حضوری می توانید خرید خود را انجام دهید. متاسفانه به دلیل وجود فروشندگان متعدد در بازار و فضای اینترنت, تقلب و فروش سبوس ناخالص بسیار زیاد می باشد.

برای اینکه خرید مطمئن داشته باشید و از خواص سبوس برنج برای تغذیه دام آگاه شوید می توانید از طریق تماس با مجموعه ما اقدام کنید و خرید خود را ثبت کنید.

همانطور که از معایب سبوس برنج برای دام گفتیم حالا خلاصه ای از خواص سبوس برنج برای دام را برای شما ذکر می کنیم:

منبع ویتامین گروه B

منبع ویتامین E

فیبر بالا

و…

 

درباره ی admin admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.