نکات مهم در انتخاب پودر گوشت در جیره غذایی دام و طیور

نقد و بررسی مزایای خرید پودر گوشت

پودر گوشت یکی از فرآورده های کشتارگاه ها می باشد که شامل فرآورده های فرعی حیوانات است که به هر طریقی برای استفاده انسان غیر قابل مصرف است که امروزه این محصول پودر شده را در جیره غذایی دام و طیور مورد استفاده قرار می دهند.

در واقع این محصول یکی از مهمترین مواردی است که برای خوراک آبزیان، دام و طیور مورد استفاده قرار می گیرد. و به دلیل دارا بودن خوش خوراکی و قابلیت جذب بالا یکی از گزینه های مناسب برای پرواربندی و خوراک دام و طیور است که در سال های اخیر خرید این محصول بالا رفته است زیرا علاوه بر خوش خوراکی دارای مواد مغذی مفیدی است. از مهمترین مزایای پودر گوشت می توان به موارد زیر اشاره داشت
⦁ منبع غنی از کلسیم و فسفر
⦁ سرشار از انرژی
⦁ بهترین منابع پروتئین و اسید آمینه ضروری
⦁ حاوی مواد معدنی
⦁ منبع مهمی از ویتامین ها از جمله گروه B.
⦁ سرشار از پتاسیم، منیزیم، منگنز و …. که بسته به نوع ترکیبات و …. درصد این عناصر متغیر است و همین امر بر قیمت نهایی آن براساس آنالیز پودر گوشت تاثیر می گذارد.

پودر گوشت
پودر گوشت

مهمترین کاربرد پودر گوشت

یکی از مواد اصلی در تغذیه دام و طیور و بسیاری از آبزیان پودر گوشت است که به دلیل دارا بودن عناصر پرخاصیت و ارزش غذایی بالایی که دارد و از طرف دیگر بالا بودن پروتئین و پایین بودن قیمت آن سبب شده که از این ماده به عنوان جایگزین سویا استفاده شود.

از مهمترین کاربرد پودر گوشت می توان به موارد زیر اشاره کرد:
⦁ مناسب برای پرواربندی دام
⦁ به علت دارا بودن مواد مغذی سبب افزایش شیر دام های شیرده می شود
⦁ مورد استفاده برای خوراک آبزیان، مرغ و انواع حیوانات خانگی از جمله سگ و گربه و … از مهمترین کاربرد این ماده پرمصرف و پرخاصیت و در عین حال مقرون به صرفه این است که در صنعت دام و طیور نقش مهمی را ایفا می کند.

 

نکات مهم در خرید و فروش پودر گوشت توسط شرکت تنکا دشت

با توجه به بالا رفتن تقاضا برای خرید پودر گوشت امروزه شرکت های زیادی در زمینه تولید و فروش پودر گوشت فعالیت خود را آغاز کرده اند اما با توجه به نقش حساسی که این محصول در تغذیه دام و طیور دارد ضروری است در خرید آن نکات لازم را در نظر گرفت یکی از موارد بسیار مهم این است که خرید آن از شرکت های معتبر تولید کننده این محصول صورت گیرد که محصول تولیدی از کیفیت بالایی برخوردار باشد و در کنار آن نکات بهداشتی هم در تولید آن به نحو احسنت رعایت گردد.

شرکت تنکا دشت یکی از این شرکت های معتبر در زمینه تولید، فروش و تامین خوراک دام، خوراک طیور و آبزیان است که توانسته با تولید محصولات با کیفیت و بهداشتی اعتبار خاصی را کسب کند.

 

مهمترین مشخصه های پودر گوشت خوراک دام

همانطور که میدانید انتخاب جیره غذایی مناسب و با کیفیت تاثیر مستقیمی بر روی میزان شیردهی و کیفیت گوشت دام ها دارد و همین امر سبب شده که در خرید خوراک دام به دلیل نقش مهمی که در پرواربندی دارد توجه اساسی شود.

در دسترس بودن، داشتن مواد مغذی و ارزش غذایی بالا و در عین حال قیمت مناسب از موارد مهمی است که برای بهترین جیره دام در نظر گرفته شده است که پودر گوشت به دلیل دارا بودن این ویژگی ها به یکی از مهمترین جیره غذایی برای دام تعریف شده است.

از آنجایی که جیره غذایی که برای پرواربندی در نظر گرفته می شود باید از پروتئین کافی برخوردار باشد که پودر گوشت دارای درصد بالایی از پروتئین خام است هر چند که این درصد در بین پودر گوشت ها متفاوت می باشد.

وجود پروتئین، مواد معدنی و انواع عناصر چون کلسیم، فسفر، پتاسیم، منیزیم و … در پودر گوشت برای جیره غذایی دام ها بسیار حائز اهمیت است.

 

مهمترین مشخصه های پودر گوشت خوراک طیور

انتخاب خوراک مناسب برای طیور هم همانند خوراک دام از اهمیت بالایی برخوردار است و همین امر سبب شده که در انتخاب جیره غذایی طیور نکات مهمی را در نظر داشت وجود پروتئین، انواع مواد معدنی و عناصر ضروری برای رشد طیور مناسب است و باید از جیره غذایی که این مشخصه ها را داشته باشد استفاده کرد که پودر گوشت یکی از بهترین گزینه های انتخابی برای خوراک طیور است و در مقایسه با سایر خوراک ها هم کیفیت بالایی دارد و اینکه قیمت آن هم به صرفه است.
خوشبختانه در سال های اخیر با پیشرفت دانش و استفاده از فناوری های روز دنیا سبب شده که روز به روز تهیه و تامین خوراک دام و طیور بهبود پیدا کند. بالا بودن کیفیت خوراک طیور در افزایش کیفیت و سلامت گوشت و تخم مرغ هم تاثیر مثبتی دارد.

در سال های اخیر با توجه به بالا رفتن هزینه خوراک دام و طیور تامین خوراک تا حدودی با مشکل روبرو شد اما خرید پودر گوشت به دلیل داشتن مواد با ارزش غذایی بالا و در عین حال قیمت مناسب تا حدودی این مشکل را حل کرده است.

به دلیل بالا بودن نوسانات در بازار ارزی قیمت این محصول هم دچار نوسان شده و همین امر باعث شده که قیمت ثابتی را نتوان برای آن ذکر کرد.

 

نکات مهم در نگهداری پودر گوشت و استفاده از آن در جیره غذایی دام و طیور

این محصول به دلیل دارا بودن مقداری چربی و … میزان فاسد شدن آن بالا می باشد و باید دقت داشت که در جای خشک و خنک نگهداری شود و در زمان خرید به تاریخ تولید و انقضا آن هم توجه داشت زیرا در صورت فاسد بودن این مواد ممکن است سبب مسمومیت دام و طیور شود و حتی تبعات جدی به بار بیاورد.

برای کاهش میزان فاسد شدن در مرحله تولید پودر گوشت، به آن پودر آنتی اکسیدان اضافه می کنند که این امر سبب می شود ماندگاری آن تا حدود یک سال افزایش پیدا کند.

عمر مفیدی که برای این محصول در نظر گرفته شده است در حدود یک سال است و باید در محیط سرد هم نگهداری شود که از کیفیت محصول تولید شده کاسته نشود.

درباره ی admin admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.