چهارشنبه , 17 خرداد 1402 - 9:15 قبل از ظهر

پودر خون مرغ به عنوان منبع پروتئین

پودر خون مرغ

پودر خون مرغ را پس از جمع آوری از کشتارگاههای طیور بدست می اورند که منبع عالی از پروتئین و جایگزین پودر گوشت در جیره دام و طیور بوده.

از این ماده خوراکی به عنوان تامین کننده پروتئین در جیره غذایی دام و طیور استفاده می کنند.

پودر خون را از مازاد خون کشتارگاه های دام و طیور که برای انسان غیر قابل مصرف می باشد بدست می آورند.

در جیره بندی غذایی دام و طیور پودر خون را به همراه غلات استفاده می کنند و دلیل آن هم این می باشد که پودر خون از لحاظ مواد ازته بسیار غنی می باشد ولی غلات از لحاظ لیزین و پروتئین ضعیف می باشد.

پودر خون مرغ

تولید آرد خون درجه یک

برای تولید پودر خون ابتدا پس از جمع آوری خون از کشتارگاهها آن را به کارخانه انتقال می دهند و پس از بررسی کیفیت و تازگی خون آن را به سردخانه برده و سپس آن را وارد خشک کن می کنند. سپس با استفاده از عمل سانتریفوژ آب را از خون جدا می کنند و ماده جامد بدست آمده را در دیگ های پخت تحت حرارت قرار داده تا خشک شود و در مرحله آخر آن را در همزن قرار داده تا پودر شود.

 

قیمت پودر خون مرغ در بازار

تنها موردی که قیمت پودر خون طیور را در بازار مشخص می کند فقط و فقط مشخص شدن آنالیز آن می باشد.

عواملی همچون بالا رفتن نرخ نهاده های اصلی و قیمت مرغ و … هم در نرخ این محصول تاثیر گذار می باشد.

 

خرید پودر خون مرغ از کشتارگاه

برای خرید پودر خون مرغ از کشتارگاه باید به نکاتی از جمله رنگ و آنالیز آن توجه کرد. پودر خون خالص باید به رنگ قرمز مایل به قهوه ای باشد و باید حدود 12% آب, 70% پروتئین و 2% چربی باشد.

پودر خون جزء ضایعات فرعی کشتارگاهی می باشد که حاوی مواد مغذی فراوانی بوده که فرآوری شده و به عنوان نهاده برای خوراک دام مورد مصرف قرار می گیرد.

درباره ی admin admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.