پنجشنبه , 10 فروردین 1402 - 1:39 قبل از ظهر

گلوتن ذرت چیست و دارای چه قیمتی می باشد؟

گلوتن ذرت چیست؟

گلوتن ذرت (corn gluten) یک خوراک غنی از پروتئین می باشد که از آسیاب دانه های ذرت بدست آمده و به عنوان منبع پروتئین برای خوراک دام, طیور و آبزیان مورد استفاده قرار می گیرد.

برای بدست آوردن پودر گلوتن ذرت ابتدا دانه ذرت را آسیاب کرده و سپس آن را فرآوری کرده و عملیات هیدرولیز, جداسازی, تخمیر و در نهایت خشک کردن روی آن انجام می شود.

درصد پروتئین گلوتن از 20% می باشد تا 70%.

این محصول جایگزین نهاده های پروتئینی در خوراک دام و خوراک طیور می شود که از جمله این نهاده های جایگزینی می توان به کنجاله سویا, پودر گوشت و… اشاره کرد.

با استفاده از این محصول می توان در هزینه تمام شده جیره بسیار صرفه جویی کرد و از منابع پروتئینی و مواد مغذی آن بسیار بهره برد.

 

گلوتن ذرت

گلوتن در تغذیه طیور

گلوتن با دارا بودن منابع پروتئینی بسیار بالا در رژیم غذایی و خوراک طیور استفاده می شود و به دلیل مواد مغذی و اسید آمینه ای که دارد یک غذای مغذی برای پرورش انواع طیور چون مرغ, اردک, غاز و… می باشد.

اسید آمینه های این محصول شامل متیونین, لوسین, ایزولوسین, والین و… می باشد که قابلیت هضم بالایی دارد و در رشد انواع طیور بسیار موثر می باشد.

 

گلوتن ذرت در تغذیه دام

گلوتن از منابع پروتئین گیاهی بسیار بالا می باشد که دارای اسید آمینه بسیار بالا و همچنین قابلیت هضم راحت و بالایی برای خوراک دام دارد.

این محصول به دلیل ارزش غذایی بالا می تواند جایگزین جو, سویا و… در جیره غذایی دام می شود.

 

خواص گلوتن ذرت برای خوراک دام, طیور و آبزیان

از جمله استفاده گلوتن در خوراک دام, خوراک طیور و خوراک آبزیان به دلیل پروتئین و انرژی بسیار بالا آن می باشد و همچنین این محصول دارای قابلیت هضم بسیار بالایی می باشد و دارای میزان نشاسته, چربی و کربوهیدرات بسیار بالایی بوده.

 

قیمت گلوتن ذرت

قیمت گلوتن ذرت با توجه به درصد پروتئین آن قیمت گذاری می شود.

نمونه خالص آن باید دارای پروتئین 60% و رنگ زرد طلایی باشد. این نوع گلوتن دارای قیمت بالای می باشد و قیمت آن با توجه به دانه ذرت قیمت گذاری می شود.

 

خرید و فروش و کاربرد گلوتن ذرت

1-مورد استفاده در خوراک دام و طیور

2-قابل استفاده در خوراک آبزیان

3-بالا بردن ایمنی بدن دام, طیور و آبزیان در برابر بیماری

4-تغذیه آن برای طیور کیفیت سطح تخم مرغ را بالا می برد

5-جایگزین منابع پروتئینی در غذای آبزیان

فروش گلوتن مجموعه ما از تناژ 5 تن به بالا و بسته بندی شده در کیسه های مخصوص می باشد.

درباره ی admin admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.