کنجاله زیتون دامی

کنجاله زیتون دامی

کنجاله زیتون دامی متشکل از تفاله زیتون و ضایعات زیتون (شامل هسته و گوشته دور انداختنی زیتون) می باشد که مورد مصرف صنعت خوراک دام و طیور قرار می گیرد.

وقتی زیتون را برداشت می کنند نیمی برای خوراک و نیمی هم برای برداشت روغن به کارخانه برده می شود.تفاله باقی مانده پس از برداشت روغن و همچنین هسته باقی مانده و جدا شده از گوشته جهت مصارف خوراک دام مورد مصرف قرار می گیرد.

این ضایعات قبل از مصرف جهت خوراک حیوان حتما باید تحت حرارت قرار بگیرد تا خشک و فاقد باکتری شود و سپس آسیاب و پودر شود و تبدیل به کنجاله زیتون یا پودر زیتون شود.

کنجاله زیتون یک غذای مغذی می باشد که ترکیب آن با علوفه تبدیل به یک جیره کامل می شود که مواد معدنی, مواد مغذی و ویتامین های جیره را تامین می کند.

کنجاله زیتون دامی

فروش بهترین کنجاله زیتون دامی برای خوراک

فروش کنجاله زیتون دامی گیلان به صورت کاملا تضمینی و مطلوب و با نرخی پایین و عرضه آن به سراسر کشور در اسرع وقت…

از بهترین نوع کنجاله, کنجاله زیتونی می باشد که علاوه بر ارزش غذایی دارای ماندگاری طولانی مدت باشد.اگر درصد رطوبت کنجاله زیتون پایین باشد (یعنی زیر 10%) آن کنجاله را می توان تا حدود یک سال نگهداری کنید ولی اگر رطوبت کنجاله بالا باشد (یعنی بلا 15%) ماندگاری و کیفیت آن بسیار پایین می آید و حدود یک ماه می توان نگاه داشت.زیرا به دلیل درصد رطوبت بالایی که دارد در مجاورت با هوا زود کپک می زند.

 

برای خرید کنجاله زیتون برای خوراک دام به چه نکاتی توجه کنیم

آنالیز کنجاله زیتون

به رنگ قهوه ای تیره ای که دارد

به درصد هسته و گوشته موجود در آن

به میزان آسیاب و درصد نرمی

اینکه ناخالصی نداشته باشد

 

ارزش غذایی کنجاله زیتون دامی برای خوراک

از فواید کنجاله زیتون دامی می توان به موارد زیر اشاره کرد

غنی از آنتی اکسیدان های پلی فنول ها و فلانوئید برای بدن دام و پر از ویتامین C, E و A می باشد

به دلیل فیبر بالایی که دارد برای سلامتی شکم و گوارش بسیار مفید است

افزایش میزان باربری و تقویت قوای جنسی

و….

 

از مضرات استفاده زیاد از کنجاله زیتون دامی

کنجاله زیتون به دلیل چربی بالایی که دارد برخی از مشکلات گوارشی مانند اسهال را در بدن دام به وجود می آورد.چربی موجود در کنجاله زیتون خواص روان کننده شکم را دارد و وقتی به طور زیاد از آن در جیره استفاده می کنید دام نمی تواند به طور کامل آن را هضم کند و در نتیجه اسهال را در پی دارد.

درباره ی admin admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.