چهارشنبه , 9 فروردین 1402 - 10:27 بعد از ظهر

کاربرد پوست بادام زمینی در صنعت دام و طیور

کاربرد پوست بادام زمینی در صنعت دام

بیشترین کاربرد پوست بادام زمینی در صنعت دامداری می باشد که آن را آسیاب و خرد می کنند و مورد مصرف خوراک دام قرار می دهند.

البته کاربردهای دیگری هم دارد که از جمله می توان از آن در صنعت گل و گیاه برای غنی سازی خاک از آن استفاده کرد, زیرا پوست بادام زمینی سبب بالا رفتن سطح نیتروژن خاک می شود.

در صنعت دامداری علاوه بر اینکه از پوست بادام زمینی برای دام جهت خوراک استفاده می شود, می توان از آن برای فراهم کردن بستری راحت و مناسب برای دام نیز استفاده کرد.

کاربرد پوست بادام زمینی

استفاده از پوسته بادام زمینی در صنعت طیور

بادام زمینی گیاهی یکساله بوده که در نقاط نیمه گرمسیری پرورش می یابد. در ایران استانهای شمالی کشور به کشت و پرورش بادام زمینی می پردازند. میزان تولید بادام زمینی در کشور حدود 75000 تن در سال می باشد.

بادام زمینی در جهان بیشتر به عنوان دانه های روغنی مورد مصرف قرار می گیرد ولی در ایران مصرف آن به عنوان خشکبار می باشد.

از ضایعات بادام زمینی به عنوان کنجاله برای خوراک دام و طیور استفاده می شود. کنجاله پوست بادام دارای فیبر بالا و محتوای بالا لیگنو سلولزی می باشد.

این پوست یا غلاف بادام زمینی حدود 30 الی 35 درصد از وزن کل بادام زمینی را تشکیل می دهد که در زمان فرآوری در کارخانه از دانه جدا می شود.

 

کاربرد و قیمت پوست بادام زمینی

قیمت پوست بادام زمینی با توجه به قیمت خود بادام زمینی تغییر می یابد.

بیشتر فروش پوست بادام زمینی به صورت غلاف می باشد ولی نمونه آسیابی آن هم موجود می باشد که دارای قیمت بالاتری می باشد.

 

کاربرد و خرید پوست بادام زمینی

جهت خرید پوست بادام زمینی می توانید با مجموعه ما تماس بگیرید تا علاوه بر قیمت مناسب از کیفیت بالا آن در خرید بهره مند شوید. فروش ما از تناژ 5000 کیلوگرم به بالا می باشد.

درباره ی admin admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.