سه شنبه , 1 فروردین 1402 - 6:29 بعد از ظهر

پوست بادام زمینی چیست و چه خواصی برای خوراک دام دارد

پوست بادام زمینی چیست

پوست خارجی بادام زمینی از جمله محصولات فرعی کشاورزی می باشد که پس از خشک شدن منبع غذایی با ارزشی را برای خوراک دام فراهم می کند.

امروزه شرایط مختلفی سبب بالا رفتن هزینه های خوراک دام در کشورهای مختلف شده است. استفاده از محصولات فرعی کشاورزی از جمله پوست بادام زمینی راهی اساسی برای از بین بردن این مشکل می باشد. استفاده از ضایعات کشاورزی می تواند آلودگی محیط زیست را نیز بسیار پایین بیاورد.

بر اساس آمار بدست آمده کشور ما هم دارای سطح زیر کشت بادام می باشد. پوست بادام پس از خشک شدن منبع ارزشمندی را در اختیار خوراک دام قرار می دهد. از این ضایعات کشاورزی به عنوان مکمل غذایی ارزشمند برای خوراک نشخوار کنندگان استفاده می کنند. در صورتی که به صورت صحیح فرآوری شود و بعد مورد مصرف قرار بگیرد.

پوست بادام زمینی

خواص غلاف بادام برای خوراک دام

بیشتر ضایعات کشاورزی دارای کربوهیدرات بسیار بالایی می باشند که برای تغذیه نشخوار کنندگان از جمله گاوها بسیار مفید می باشد.

از آنجایی که مقدار خوراک دام در مقایسه با مقدار دام در کشور بسیار پایین می باشد و از طرفی بیشتر نقاط کشور ما دارای آب و هوای خشک و نیمه خشک می باشد استفاده درست از ضایعات کشاورزی از جمله پوسته بادام زمینی در بخش تغذیه و خوراک دام بسیار ضروری می باشد.

 

پوست بادام زمینی برای دام

بادام زمینی از محصولات فرعی صنعت کشاورزی ایران می باشد که سالانه صدها تن بادام تولید می شود که فروش داخلی بسیار زیادی دارد.

بیشترین تولید بادام در ایران مربوط به استان گیلان می باشد.

فروش غلاف بادام زمینی همانند بادام زمینی در ایران بسیار بالا می باشد. عمده فروش غلاف بادام زمینی در صنعت دامداری می باشد که علاوه بر ارزش غذایی باعث کاهش هزینه های تولید می شود.

 

تاثیر پوست بادام زمینی در حفظ محیط زیست و پایین آوردن هزینه اقتصادی جیره

استفاده از پوست بادام به عنوان جایگزین یونجه از لحاظ اقتصادی توصیه می شود زیرا این امر باعث کاهش هزینه تمام شده جیره می شود. زیرا استفاده از این ضایعات کشاورزی در تغذیه دام علاوه بر پایین آوردن هزینه های تولید به کم کردن آلودگی محیط زیست نیز بسیار کمک می کند.

 

قیمت پوست بادام زمینی برای دام

قیمت پوست بادام تحت تاثیر نرخ دلار و همچنین قیمت خود بادام می باشد که بالا و پایین می شود.

درباره ی admin admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.