چهارشنبه , 17 خرداد 1402 - 10:28 قبل از ظهر

خواص پوست بادام زمینی برای خوراک دام

خواص پوست بادام زمینی

از خواص پوست بادام زمینی برای خوراک دام می توان به فیبر خام 60 درصدی, پروتئین خام 6 درصدی, سلولز 25 درصدی, آب 8 درصدی و چربی 1 درصد اشاره کرد.

توجه داشته باشید که پوست بادام زمینی غنی از ویتامینها و مواد مغذی می باشد که بسیاری از جیره نویسان اعتقاد دارند که نباید دور ریخته شود و باید از آن در صنعت دامداری به عنوان خوراک دام مورد مصرف قرار بگیرد.

مقدار آنتی اکسیدان پوست بادام زمینی بسیار بالا می باشد که این آنتی اکسیدان دارای مقادیر بالایی فیبر می باشد.

خواص پوست بادام زمینی

ارزش غذایی و خرید پوسته بادام زمینی

برای خرید پوست و ضایعات بادام زمینی باید به مناطق تولید بادام مراجعه کنیم.

در ایران مناطق تولیدی بادام زمینی بیشتر استانهای شمالی کشور بخصوص استان گیلان می باشد که با تولید بادام بسیار سالانه حجم زیادی از ضایعات از این استانها برای خوراک دام به سایر استانها ارسال می شود و در صنعت دامداری مورد مصرف قرار می گیرد.

 

خواص پوست بادام زمینی برای تغذیه دام

به دلیل فیبر بالا پوست بادام زمینی از آن به عنوان منبع غذایی با فیبر بالا برای خوراک نشخوار کنندگان از جمله گاوها استفاده می کنند.

فیبر بالا آن باعث شده تا از آن به عنوان جایگزین علوفه در خوراک دام استفاده شود.

پوست بادام زمینی برای دام علاوه بر ارزش غذایی هزینه تمام شده خوراک آنها را نیز بسیار پایین می آورد.

 

خواص و فروش پوست بادام زمینی

سالانه مقدار زیادی بادام زمینی در سراسر جهان تولید می شود, تخمینی که زده می شود از هر 4 تن بادام زمینی تولیدی حدود 4 تن هم پوست به عنوان ضایعات جمع آوری می شود که در جهات مختلف مورد مصرف قرار می گیرد.

از جمله موارد مصرف این ضایعات برای خوراک دام می باشد که با فرآوری و آسیاب می توان آن را به یک خوراک باارزش تبدیل کرد که قیمت بسیار مناسبی دارد.

درباره ی admin admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.