تولید پودر پوست پسته برای خوراک دام

تولید پودر پوست پسته

تولید پودر پوست پسته از محصولات فرعی پسته بخصوص پوسته استخوانی آن می باشد و به دلیل ارزش غذایی که دارد در جیره نشخوار کنندگان از آن استفاده می شود.

سالانه به مقدار زیادی خوراک دام از کشورهای دیگر به کشور خودمان وارد می شود این در حالی می باشد که سالانه به مقدار زیادی محصولات فرعی کشاورزی در کشور تولید می شود که می توان از آن در خوراک دام استفاده کرد.

اگر مدیریت درست و کاربردی و برنامه دقیقی باشد می توان بخش زیادی از این واردات را تامین کرد.

محصولات فرعی پسته جز ضایعات فرعی کشاورزی به حساب می آید که با تولید درست می تواناز ارزش غذایی آن در خوراک دام بهره مند شد.

تولید پودر پوست پسته

تولید آرد پوسته پسته برای خوراک دام

امروزه با وجود کمبود آب و مراتع و کم شدن بارندگی و استفاده نادرست از منابع با کمبود مواد خوراکی برای خوراک دام مواجه شده ایم.

برای مقابله با این امر بهترین راه استفاده از ضایعات فرعی کشاورزی در خوراک دام می باشد. زیرا این امر علاوه بر کم کردن هزینه ها یک راه موثر در جهت کم کردن آلودگی محیط زیست می باشد.

یکی از این محصولات فرعی تولید پودر پوست پسته برای خوراک دام می باشد که از آسیاب پوست استخوانی و پوست نرم چسبیده به خود پسته بدست می آید.

طبق آنالیز بدست آمده از این محصولات نشان از ارزش غذایی بالای آن می دهد و می توان از آن به مقدار مناسب در جیره غذایی نشخوار کنندگان استفاده کرد.

 

تولید پودر پوست پسته برای خوراک طیور

بقایای پسته می تواند به عنوان خوراک ارزان و مناسب برای خوراک طیور مورد استفاده قرار بگیرد.

این بقایا شامل پوست نرم و پوست استخوانی پسته می باشد که هنگام پوست گیری پسته بدست می آید.

استفاده از پودر پوست پسته در خوراک طیور علاوه بر اینکه هزینه ها را بسیار کاهش می دهد بلکه سبب افزایش بهره وری طیور نیز می شود.

 

تولید و خواص پودر پوست پسته تازه

خواص پودر پوست پسته  شامل:

55% قند

4425 انرژی

11% پروتئین

پودر پوست پسته تازه شامل پوست نرم چسبیده به خود پسته و همچنین پوسته استخوانی آن می باشد.

درباره ی admin admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.